" />">
دوست عزیز در صورتیکه تلفن های ثابت را پاسخگو نبودیم با این موبایل ها تماس بگیرید:
09121453530 - 09126960169 - 09122971847

آشنایی با سطوح زبان در آلمانی

آشنایی با سطوح زبان در آلمانی

آشنایی با سطوح زبان در آلمانی

تمامی زبانهای اروپایی بر اساس چهارچوب مشترکی سطح بندی می شوند که در زبان آلمانی این مرجع GER  (چارچوب تعیین شده مشترک در اروپا برای سطوح مختلف زبان)  نامیده می شود که مخفف عبارت (Gemeinsamen europӓischen referenzrahmens) و مرجعی است برای توصیف مهارت ها و دستاوردهای دانشجویان زبان آلمانی.

طبق این چهارچوب مشترک سطوح زبان آلمانی را می توان بصورت جدول ذیل دسته بندی نمود.


 • Goethe-Zertifikat  A1  آغازین 
 • Goethe-Zertifikat  A2  مقدماتی
 • Goethe-Zertifikat  B1  متوسط
 • Goethe-Zertifikat  B2  بالای متوسط
 • Goethe-Zertifikat  C1  پیشرفته
 • Goethe-Zertifikat  C2  فوق پیشرفته

معرفی سطوح زبان آلمانی


A1 (سطح آغازین)

در این سطح زبان آموز می توانند مکالمات روزمره و جملات ابتدایی که در رابطه با نیاز های عمومی و شخصی می باشد (مانند معرفی خود، خواندن علائم راهنما، پرسیدن ساده و ...) را درک کرده و صحبت نمایند.

 • میتوانید از اصطلاحات عادی روزانه و جملات بسیار ساده ای که با هدف رفع نیازهای خاصی هستند استفاده کنید.
 • میتوانید خود و دیگران را معرفی کنید و از افراد دیگر سوال کنید، مثلا: خود را معرفی کنید، کجا زندگی میکنید و ...
 • مطالب مهم بر روی تابلوها و آگهی ها را میتوانید بخوانید
 • میتوانید پرسش نامه هایی که در رابطه با اطلاعات شخصی شما میشود را پر کنید.
 • میتوانید پیام های کوتاه شخصی خود را بنویسید
 • سوالات شخصی که از شما میشود را میتوانید پاسخگو باشید.

این سطح آزمون در ایران طرفداران بسیاری دارد زیرا کسانی که برای پیوست به خانواده، ازدواج و ...قصد مهاجرت به آلمان را دارند، نیازمند اخذ این مدرک می باشند. بنابراین هر ماهه این آزمون در موسسه آموزش زبان آلمانی تهران و همچنین بخش فرهنگی سفارت اتریش به صورت رسمی برگزار می شود.


A2 (سطح مقدماتی)

زبان آموزان بعد از اتمام این سطح از زبان آلمانی قادر به بیان و درک مطلب در ارتباط با موضوعات مشخص (مانند اطلاعات درباره خود و خانواده، خرید، کار و محیط اطراف) در موقعیت های ساده و معمول خواهند بود و در این سطح از زبان آلمانی زبان آموزان مهارت شنیداری بهتری خواهند داشت .

و همچنین زبان آموز میتواند فرم های داخل بانک و یا ادارات را  پر کند، میتواند با دیگران مدت زمان بیشتری صحبت کنید و جملات طولانی تری بکارگیرد .با دیگران مذاکره کند و وارد گفتمان شود .

B1 (سطح متوسط)

زبان آموزان در اتمام این سطح از زبان آلمانی به دایره لغات وسیعی دست پیدا خواهند کرد که میتوانند با استفاده از این لغات در مورد موضوعات پیچیده تر با جملات ساده و پیوسته صحبت نمایند.


B2 (سطح بالای متوسط)

در این سطح از زبان آلمانی زبان آموزان می توانند مطالب پیشرفته یا انتزاعی را درک نموده و در رشته تخصصی خود بحث های تخصصی را پیگیری کرده و بدون آمادگی قبلی بطور روان و پیوسته صحبت نمایند. داوطلبان این آزمون ها عمدتا افرادی هستند که قصد ادامه تحصیل در کشور آلمان یا اتریش را دارند. در حال حاضر بیشتر دانشگاه های آلمان برای ارائه پذیرش درخواست مدرک B2 را دارند. این آزمون نیز به دلیل پرطرفدار بودن تقریبا هر ماهه در موسسه گوته به طور رسمی برگزار می شود.


C1 (سطح پیشرفته)

این سطح زبان آلمانی جزء سطوح پیشرفته زبان آلمانی محسوب می شود، در این سطح زبان آموز می تواند متون طولانی شامل بخش بزرگی از کلمات آلمانی سطح بالا و پیچیده را درک نموده و به راحتی و بطور روان مکالمه نمایند بدون اینکه مجبور باشد به دفعات و به گونه ای محسوس در جستجوی لغات مورد نظر برآیند.


C2 (سطح فوق پیشرفته)

زبان آموزانی که به این سطح از دانش زبانی می رسند قادر خواهند بود همانند یک شهروند اصیل به زبان آلمانی تکلم کنند.


دپارتمان آموزش زبان آلمانی آموزشگاه زبان ادبا با تیمی کاملا تحصیلکرده و به پشتوانه سالها تجربه، این افتخار را دارد که هر ساله صدها نفر متقاضی شرکت در آزمون های سفارت را به نمره دلخواهشان برساتد.چنانچه تمایل به قبولی و کسب نمره دلخواه خود در آزمونهای زبان آلمانی را دارید با کارشناسان آموزشی ما تماس حاصل فرمایید و یا میتوانید مطالب سایت را بررسی نمایید .