" />">
دوست عزیز در صورتیکه تلفن های ثابت را پاسخگو نبودیم با این موبایل ها تماس بگیرید:
09121453530 - 09126960169 - 09122971847

متد کاربردی آموزش زبان انگليسي

متد آموزشی بسیار کاربردی در اُدبا محدود به کتاب و تئوری نیست. برای اموزش هر چه بهتر و کاربردی تر زبان انگلیسی از منابع و روش های مختلفی برای تقویت مهارت های چهارگانه زبان استفاده شده است که در ادامه این منابع به اختصار معرفی شده اند. 
 

 1.2. Chunks and Lexical Grammar

يكي از روش هاي نوين و فوق العاده کاربردی آموزشی حال حاضر جهان كه دپارتمان زبان انگليسي موسسه اُدبا از آن استفاده مي كند، آموزش مباحث از طريق chunk ها مي باشد که یادگیری زبان را نه از طریق روش های رایجِ فرمول های گرامری و یادگیری لغات، بلکه با یادگیری ساختار ها و ترکیب های واقعی و کاربردی زبان امکان پذیر میسازد شايد براي شما جالب باشد كه يادگيري از طريق قواعد همنشيني كلمات و در كنار هم قرار گرفتن آنها را تجربه كنيد و بتوانيد مثل فردي انگليسي زبان به مكالمه بپردازيد و اصطلاحاً "طبيعي" صحبت كنيد! 
ديگر نوآوري دپارتمان زبان انگليسي در موسسه ادبا بهره گيري از متد lexical grammar ميباشد كه در يادگيري مباحث دستور زبان بسيار بسيار موثر و كارآمد ميباشد!  

آشنایی بیشتر با chunk ها:

مشکل اصلی یادگیری لغات، گرامر، و حتی حفظ کردن جملات انگلیسی این است که عملا نمیتوان در مکالمه و جمله سازی شفاهی، به صورت لحظه ای و ناخودآگاه آن ها را به خاطر آورد و مفهوم و منظور خود را به مخاطب انتقال داد. در نتیجه، عده کثیری از زبان آموزان مشکل خود را در مکالمه زبان انگلیسی میبینند و با این سوال " چرا نمیتوانم از دانش واژگان و دستوری که دارم در مکالمه استفاده کنم؟" مواجه هستند. این دسته از زبان آموزان مکالمه و به زبان آوردن لغات و قواعد دستوری که از قبل فراگرفته اند را مشکل اصلی خود می داند، در حالیکه مشکل اصلی جای دیگر نهفته است. برای انتقال مفهوم، داشتن دایره واژگانی گسترده به تنهایی کافی نیست. برای انتقال مفهموم ما به ساختار های طبیعی و استاندارد زبان انگلیسی ( chunks) نیاز داریم، که هر chunk دربر دارنده یک مفهموم است. و با همان chunk میتوان جمله های متعددی به اقتضای موقعیت و به صورت ناخوآگاه (همچون زبان مادری) ساخت و به صورت طبیعی صحبت کرد. 
به عنوان مثال برای انتقال مفهوم "ترک کردن سیگار" در جمله " من میخواهم  عادت سیگار کشیدن را ترک کنم." صرفا دانستن معنی کلمه "عادت" (habit ) و "ترک کردن" (quit) کافی نیست، و جمله ای که میسازیم ممکن است به لحاظ دستوری، حرف اضافه و ... اشتباه باشد. در حالیکه وقتی مفهوم ساختار break the habit of doing something را با تمرین و تکرار در ذهن نهادینه کنیم، میتوانیم به صورت ناخوداگاه جمله صحیح  "  I want to break the habit of smoking" را بسازیم. به همین ترتیب میتوان از یک chunk برای ساختن جملات بی شمار انگلیسی استفاده کرد. 
مثال:
I’m going to break the habit of sleeping late.
She is trying to break the habit of washing her hands too often.
He wants to break the habit of staring people in the eyes.

جزوات مربوط به chunks و lexical grammar طی ماه ها تلاش بی وقفه اساتید موسسه ادبا طبقه بندی شده اند که در اختیار زبان آموزان این موسسه قرار میگیرد. 

   2.2. کتب آموزشی:

كتب مورد استفاده در دوره هاي انگليسي عمومي آخرين نسخه چاپ شده سري American English File ميباشد. در ويرايش جديد اين كتاب توجه زيادي نسبت به مبحث مكالمه شده است و اين كتاب را به كتابي مكالمه محور تبديل كرده است. همچنین در بخش فعاليت هاي نگارش، خواندن و درك مفاهيم، و مهارت شنيداري، اين كتاب يكي از قويترين كتب آموزش زبان انگليسي بشمار ميرود. اين سري از كتاب ها شامل شش مقطع starter, book1,book2, book3, book4, book5 ميباشد. هر كتاب شامل ١٢ درس ميباشد كه در هر ترم ٢٠ جلسه اي، ٦ درس بصورت كامل تدريس ميشود.

   3.2. فیلم و مستند: 

آموزش از طریق فیلم یکی از بخش های اصلی آموزش زبان انگلیسی موسسه اُدبا می باشد، به طوریکه تعدادی از جلسات هر ترم به آموزش از طریق فیلم اختصاص داده شده است. در این جلسات به زبان آموزان این فرصت داده می شود که مطالب بسیار مفید مربوط به مکالمه و دستور زبان را از طریق فیلم، انمیشن، و مستند های جذاب متناسب با سطح ترم خود را یاد بگیرند. آموزش از طریق فیلم به جهت کاربردی و طبیعی بودن مکالمات بین شخصیت های انگلیسی زبان و روایت داستانی جذاب در قالب تصویر تاثیر چشمگیری در پیشرفت مهارت  speaking و لهجه خواهد داشت.